Wyrusz z nami w podróż,
jaką jest edukacja...

"Paweł wpadł do domu krzycząc: ‘Babcia, ale było wspaniale! Przegraliśmy!"

Mama Pawła Schulza, Odyseusza z Redy

"Paweł wpadł do domu krzycząc: ‘Babcia, ale było wspaniale! Przegraliśmy!"

Mama Pawła Schulza, Odyseusza z Redy

"Paweł wpadł do domu krzycząc: ‘Babcia, ale było wspaniale! Przegraliśmy!"

Mama Pawła Schulza, Odyseusza z Redy

Informacje dla trenerów: przed wyjazdem

 1. Regularnie odwiedzaj stronę www.odyseja.org – to samo zaleć Odyseuszom i kibicom, którzy jadą na Finał. Bądźcie na bieżąco: lepiej wszystko wiedzieć wcześniej i później nie tracić czasu!
 2. Drużyna może dokonać dowolnych zmian i/lub poprawek w rozwiązaniu Problemu Długoterminowego. Przed kolejnym etapem konkursu uczestnicy powinni postarać się uczynić swoje dzieło jeszcze lepszym!
 3. Drużyna może jako „wolne wybory” zgłosić elementy Stylu inne niż te, które wskazała na Eliminacjach; może też inaczej doprecyzować kategorie obowiązkowe (np. wybrać jakiś inny kostium do oceny za pomysłowość).
 4. Warto trenować rozwiązywanie Problemów Spontanicznych! Zadanie postawione przed grupą na Finale może być trudniejsze i/lub zupełnie inne od tego, z którym zetknęła się ona na Eliminacjach.
 5. Werdykt jury na Finale Ogólnopolskim jest niezależny od wyników konkursu regionalnego. Opinie sędziów z Eliminacji potraktujcie jako wskazówki, jak jeszcze lepiej przygotować się do Finału.
 6. Drużyna musi przywieźć na Finał nowy komplet wymaganych formularzy konkursowych! Każdy z poniższych plików należy pobrać, a później wypełnić i wydrukować w podanej liczbie kopii:
  Konkursowy Kontrakt Drużynowy (1 kopię oddajcie w Rejestracji)
  Oświadczenie Medialne (na Rejestrację musicie dostarczyć komplet oświadczeń wszystkich uczestników i trenerów, a oświadczenia osób niepełnoletnich muszą podpisać rodzice/opiekunowie)
  Formularz Identyfikacyjny Drużyny (1 kopię oddajcie Sędziemu Sceny)
  Formularz Kosztów (1 kopię oddajcie Sędziemu Sceny)
  Formularz Pomocy z Zewnątrz (1 kopię oddajcie Sędziemu Sceny)
  Formularz Stylu (4 kopie oddajcie Sędziemu Sceny)
  Lista Wymaganych Elementów (4 kopie oddajcie Sędziemu Sceny) – musicie ją stworzyć sami, zgodnie z wytycznymi podanymi w treści zadania.
 7. W Polsce numery członkowskie nie są obowiązkowe – nie trzeba umieszczać ich na formularzach ani na znaku członkowskim.
 8. Zorganizuj spotkanie dla rodziców i opiekunów Odyseuszy. Odpowiedz na wszelkie ich pytania i podziękuj za okazaną pomoc.
 9. Przywieźcie: [1] otrzymane na Eliminacjach smycze do identyfikatorów-informatorów na szyję; [2] legitymacje uczniowskie bądź inne dokumenty uprawniające do ulg; [3] wszystkie potrzebne lekarstwa, przybory toaletowe, ręczniki i ubrania; [4] nowy komplet formularzy konkursowych – w tym Oświadczenia Medialne podpisane przez rodziców/opiekunów dzieci niepełnoletnich; [5] w razie potrzeby – dokumenty potwierdzające ubezpieczenie zdrowotne.
 10. Powiedz drużynie, że jesteś z niej bardzo dumny i że wykonała kawał dobrej roboty. Awans do Finału to naprawdę wielki sukces!

 

UWAGA TRENERZE! Przeczytaj także informacje odnośnie pobytu drużyny na konkursie!

Na skróty

Trenerzy
Konkursy w roku 2018-2019
Szkolenia Trenerów
Pracownia Rozwoju Trenerów
Uściślenia Problemów
Drużyny
Konkursy w roku 2018-2019
Streszczenia Problemów
Uściślenia Problemów
Nominuj trenera do Nagrody
Wolontariusze
O fundacji
Co robią Sędziowie
Jak zostać Sędzia
Co robią Szeryfowie
Jak zostać Szeryfem
Partnerzy & Sympatycy
Przekaż darowiznę
Czym jest Odyseja Umysłu
Jak wygląda konkurs
Odyseja w Polsce

Dziękujemy